Loading ...
Укр
       

   

Навігація

Технічні рішення
Медіа постпродакшн
Віддалене СГД
Рішення для ВЛБ
Відеоспостереження
www.OKTA.com.ua > Технічні рішення > Медіа постпродакшн

Медіа постпродакшн (рішення від компанії PROMISE )


Надійний високопродуктивний RAID-масив для зберігання даних є ключовим інструментом у процесі монтажу цифрових кіно та відео матеріалів (Див.. Рис. 1). Із зростанням розмірів відео файлів характеристики ємності і продуктивності/пропускної здатності стають все більш важливими. Інноваційні технології, використані компанією PROMISE при створенні RAID-підсистемою VTrak E-Class, дозволяють вирішити безліч завдань монтажу. Даний пристрій володіє винятковими характеристиками ємності і продуктивності, а блокова конструкція дозволяє працювати з проектами будь-яких розмірів.

Практично 1--% перехід на цифрове обладнання при зйомці матеріалу змінив технології самої зйомки, а також редагування і випуску. Технологія зберігання також є одним з ключових факторів. З точки зору знімального процесу, цифрові камери дають доступ до матеріалу практично під час зйомок. Носії стаціонарних камер дають нелінійний доступ практично в будь-який момент часу, звільняючи від трудомісткого процесу обробки плівки та перемотування на момент початку наступної сцени, як при роботі з плівкою. Це прискорює процес зйомки при високому знімальному коефіцієнті і позбавляє від трудомістких процесів обробки плівки. Передача матеріалів у монтаж складається з меншої кількості процесів, тому чорнова робота починається швидше.

З точки зору монтажу 100% перехід на цифрове обладнання означає, що всі матеріали будуть зберігатися і редагуватися на диску. Старі технології монтажу передбачали використання вузькоспеціалізованих дорогих станцій монтажу, мають скромні розміри пристроїв зберігання даних. Тепер їм на зміну прийшли готові системи централізованого доступу з потужним програмним забезпеченням. Централізований доступ суттєво підвищує оперативність, крім того, можливе керування доступом до даних на корпоративному рівні.

Ємність Продуктивність / Пропускна здатність

Вимоги з боку:

 • Формат відео
 • Дозволу/стиснення
 • Тривалості/дублювання
 • Візуальних ефектів/накладення зображень/аудіодоріжок
 • Формат виводу

Аргументи на користь централізованого доступу:

 • Кількість комп'ютерів
 • Необхідну кількість оброблюваних потоків
 • Коефіцієнт "читання/запис"
 • Запас пропускної здатності/локалізація
Рис. 1: Ємність і продуктивність / пропускна здатність
Високоякісні цифрові відео-файли мають величезні розміри (см. Табл. 1). Відео-файли займають багато місця на диску і вимагають високошвидкісних мереж для підтримки багатопотоковий відтворення без випадання кадрів. Наступна таблиця показує основні формати кіно і відео, використовувані при зйомках. Популярність HD і перехід до цифрового обладнання розмили кордону між роздільною здатністю зйомки і роздільною здатністю випуску, і підштовхнули багатьох до переходу на HD-формату при відсутності нагальної потреби в такому рівні якості.

Після того як файли були збережені на диску, в процесі обробки необхідно створення безлічі копій цих файлів. Відстеження і управління файлами необхідно для ефективної роботи з ними і життєво важливо для великих компаній, які ведуть одночасну роботу з величезною кількістю проектів, які вимагають використання тих самих потужностей.
Video format Disk space for
2-hours of video
Data rate
MB/second

SD – ProRes-422 HQ 486i @ 30 fps

60 GB
7.88

HD – ProRes-422 HQ 1080p @ 25 fps

170 GB
23

HD – Uncompressed 10-bit 1080i @ 30 fps

1.2 TB
166

2K – 10bit RGB/full frame DPX

2.2TB
305

4K – Uncompressed 10-bit DPX

8.7TB
1210
Table 1: Popular video codecs
Масив для зберігання даних VTrak E-Class
Системи виробничого потоку стабільні лише настільки, наскільки стабільно їх базове обладнання. RAID-підсистема VTrak E-Class встановлює стандарти надійності, ціни і продуктивності. VTrak спеціально призначена для послідовної обробки величезних файлів, використовуваних в кіно і відео індустрії. Підсистема VTrak E-Class дозволяє не жертвувати продуктивністю на догоду твердокаменной відмовостійкості та надійності.
Характеристики цілісності даних:
 • Резервне аварійне живлення буферної пам'яті (до 72 годин)
 • Підтримка ІБМ фірми APC - Зміни відбуваються безпосередньо в буферній пам'яті запис під час відключення електроенергії.
 • Самовідновлення завдяки системі раннього визначення збоїв (PDM)
 • Управління динамічними пріоритетами для фонових завдань, таких як відновлення або PDM.
Advanced Video Codecs

New digital video formats allow images to be captured at virtually film resolutions and moved from the camera/media to protected RAID storage faster than real-time. Postproduction software can manipulate many of the files in the native camera format. This allows initial work to begin the moment the files are on disk.
By streamlining constraints at ingest, hours or even days can be cut from the postproduction schedules of the past.

FCP Native Codec Support
 • DVCPRO HD (P2) – Panasonic
 • XDCAM EX – Sony
 • AVC-Intra
 • AVCHD
 • RED (RED plug-in required)
Figure 2: VTrak E-Class front view. LED indicators display current system health and activity

Figure 3: VTrak E-Class rear view. All components hot-swap. LED indicators display component status

Резервний та активний-активний режими роботи контролерів

Підсистема VTrak E-Class виконана з підвищеною стійкістю до відмов (без єдиної точки відмови), і передбачає резервний і активний-активний RAID-контролери (См. рис. 3). Це забезпечує доступ в разі відмови будь-якого компонента, навіть при обриві оптичного кабелю. Режим «Активний-активний» передбачає одночасну роботу контролерів. Така конфігурація оптимальна для нормальної роботи. У разі відмови одного з контролерів, доступ організовується через інший. Безперебійний доступ до файлів зберігається. Висока відмовостійкість є найважливішим чинником для умов, коли простої впливають на роботу всієї команди.

У деяких відео-додатках висока продуктивність важливіше відсутності збоїв. Робота контролерів VTrak може бути організована незалежно, завдяки відключенню дублювання буферної пам'яті. У такій конфігурації дані користувача надійно захищені RAID-масивом, а також буферною пам'яттю з резервуванням від акумуляторної батареї. При збої одного з контролерів завдання перерозподіляються на інший, оскільки доступ до всіх дисків є у обох контролерів. При цьому ви безкоштовно отримуєте нові можливості, такі як, наприклад, маска номера логічного пристрою (LUN). Маска LUN забезпечує спільне використання масивів зберігання даних в межах мережі зберігання даних (SAN). Також маска LUN використовується в невеликих системах для створення окремих масивів зберігання даних для декількох комп'ютерів з єдиною підсистемою VTrak E-Class.

Топологія оптичної мережі
Для додатків, що працюють з аудіо і відео файлами підключення комп'ютерів через оптичну мережу забезпечує перехід від прямого підключення до мережі зберігання даних (SAN) при підтримці все тієї ж підсистеми VTrak E-Class. Оптоволоконна мережа - усталений стандарт високоефективної зв'язку, що застосовується при роботі з файлами на рівні підприємства. Як і у випадку з локальною мережею, основна перевага оптоволокна полягає в тому, що воно забезпечує різні типи взаємин усередині мережі, що оптимізує доступ до файлів і адаптує мережу до ваших вимог.
Використання файлових систем SAN, таких як Xsan, дозволяє збільшити масштабованість оптоволоконної мережі завдяки використанню всього доступного обладнання для зберігання даних, забезпечуючи підвищену продуктивність і одночасний доступ для декількох комп'ютерів всередині однієї SAN-мережі.

SAS порти розширення підсистеми VTrak E-Class дозволяють динамічно розширювати RAID-підсистему за рахунок розширення блоку VTrak J-Class JBOD (См. Рис. 4). Розширення може бути вироблено в міру необхідності або завчасно для підтримки великих структур.
Розширення RAID-масиву
Плнирование ємності

До початку виробничого процесу при плануванні необхідно оцінювати вимоги до ємності на кожному етапі виробництва. Використання диспетчера ресурсів носіїв, наприклад Final Cut Server™ компанії Apple може увевличить ефективність роботи та оптимальне використання ємності для забезпечення контролю редагуванням. Використання ємності неповинна перевищувати 70-80% у системах обробки аудіо/відео.

Оцінка
 • Тривалість програми
 • Формат зйомок
 • Знімальний коефіцієнт
 • Коефіцієнт передачі
 • Візуальні спецефекти
 • Обробка аудіо
 • Обробка музики
 • 2D і 3D графіка
 • Перевірка редагування
 • Кінцевий формат програми

Для послідовної обробки величезних файлів, необхідної при роботі з відео, оптимальною конфігурацією є 32-drive E+J. При необхідності в додатковій ємності додавання ще одного блоку або E E+J забезпечить лінійне збільшення продуктивності і ємності.

Архітектура VTrak E-Class подорожувати підключення до 4 JBOD-підсистем з метою архівації і збереження резервних копій. Однак описані аудіо/відео багатокористувацькі конфігурації 32-drive необхідно використовувати в системах обробки аудіо/відео.

Рис. 4: Розширення VTrak E-Class

Скачать інструкція з монтажу аудіо/відео з RAID-підсистемою VTrak E-Class (на англ.)

© 2022 OKTA 0.52 sec    RSS канали   |   Повідомлення вебмайстру   |   Про сайт